Maj 2007
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
 
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
  • 14
  • 15
  • 19
  • 21
  • 23
  • 25
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 31
   
Fotoblog Wrocław - fotoblog roku

[« Powrót do zdjęć z 2007-5-5]


Klasztor Kamedułów kraków wroclaw fotoblog ojcowie mniejsi wieksi
Klasztor Kamedułów
Klasztor Kamedułów

Jedyny plus tego korka był taki, że mogłem próbować zrobić zdjęcie Klasztoru Kamedułów. Próbować, bo pogoda była bardzo kiepsa.

Wczesnobarokowy klasztor oo. Kamedułów i kościół Wniebowzięcia NMP wznosi się w Lesie Wolskim na Srebrnej Górze (326 m n.p.m.) na krakowskich Bielanach nad Wisłą. Klasztor był zniszczony przez Szwedów w 1655 r. i 1706 r., restaurowany w 1812 roku.
Kompleks ten należy do najpiękniejszych w Polsce budowli manierystycznych.
Szczególnie interesująca jest jego okazała fasada zbudowana z białego wapienia, a uzupełniona czarnym marmurem dębnickim. Fasadę z dwu stron obejmują dwie wysokie wieże.
Kameduli są zakonem pustelniczym w związku, z czym nie zbudowali oni tradycyjnego budynku klasztornego, ale w ogrodzie klasztornym z 1 połowy XVII w., w l. 1605-09 postawili zespół eremów (pustelni) stanowiących klauzurę.

 

 
Komentarze:
Imię i nazwisko / Nick:


E-mail (nie będzie publikowany):


Twój komentarz do zjdęcia:

Przepisz kod :




2006 - 2012 © foto.marcol.art.pl

Wszelkie prawa do publikowanych zdjęć zastrzeżone. Jeżeli chcesz opublikować zdjęcie z tej strony napisz.

Ulubione zjęcia